مقالات

نکات مهم نگهداری از سیم و کابل

نکات مهم نگهداری از سیم و کابل

سیم و کابل، یکی از تجهیزات پر استفاده در شبکه می باشد. در تمام فضاها، سیم و کابل به مقدار زیاد استفاده می شود. هیچ پروژه ای نیست که بدون کابل و سیم انجام شده باشد. چون در صورت نبودن سیم و کابل، از بسیاری امکانات دیگر محروم می شوید. خوب است بدانید، این وسایل بسیار حساس هستند و باید از آسیب رساندن به آنها جلوگیری شود. کابل ها به صورت توکار جاسازی می شوند. بنابراین تعویض آنها بسیار زمانبر بوده. پس لازم است نکات نگهداری کابل را بدانید.

 

راه های افزایش طول عمر سیم و کابل

راه های بسیاری برای محافظت از سیم و کابل وجود دارد. بسیاری به دنبال این هستند که طول سیم و کابل را افزایش دهند . همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم به علت تو کار بودن کابل‌ها در ساختمان باید برخی از موارد رعایت شود تا کابل آسیب نبیند و طول عمر آن افزایش پیدا کند. اولین مسئله حائز اهمیت، وجود یک متخصص حرفه ای است تا بتواند کابل کشی در محیط را به درستی و بادقت انجام دهد. برخی افراد به علت نداشتن تخصص کافی در کابل کشی، باعث اتلاف متراژ زیاد کابل می شوند و به کابل آسیب می رسانند.

موضوع مهم بعدی، کیفیت کابل می باشد. مطمئن باشید، سیم و کابل بی‌کیفیت قطعا طول عمر کمتری در مقایسه با کابل های باکیفیت دارد. در نتیجه توصیه می کنم، در زمان خرید، در مورد جنس و مغزی کابل و همچنین برند تولید کننده کابل، تحقیق و جست و جو کنید. اما به یاد داشته باشید، سیم و کابل ها عمر مفید دارند. اگر از کارایی مفید کابل گذشته باشد، باید حتما تعویض گردد.

 

اقدامات پیشگیرانه قبل از نصب

برخی از نکات وجود دارند که قبل از نصب سیم و یا کابل باید به آنها توجه کرد. انتخاب درست کابل قبل از خرید و توجه به محیط نصب کابل، از جمله موارد بسیار مهم می باشد.

انتخاب درست سیم و کابل

به این نکته توجه اشته باشید که جنس کابل انتخابی بستگی به نوع کار و پروژه دارد. از سوی دیگر کیفیت سیم و کابل بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در گام اول از یک متخصص برای بررسی فضا و انتخاب کابل کمک بگیرید زیرا در این صورت با انتخاب یک سیم مناسب با کیفیت بالا میتوانید باعث افزایش طول عمر آن شوید.

 

روش های نگهداری از سیم و کابل

بسیاری از افراد طرز کار با سیم و کابل را به درستی بلد نیستند. همین عامل باعث می شود تا بعد از کابل کشی دچار مشکلات زیاد شوند. همین مسئله سبب می شود، در این بخش به ارائه نکاتی پیرامون نگهداری کابل ها می پردازیم. در گام اول بهتر است بدانید سیم و کابل در ابعاد گوناگون و متراژ مختلف تولید می شوند. پس باتوجه به محیط مورد نظر، متراژ کابل خود را تعیین کنید. از سوی دیگر باید از فرد متخصص جهت نگهداری و تشخیص خرابی‌ها استفاده نمایید.

هنگام استفاده از کابل، مراقب باشید هیچ گونه آسیبی به کابل وارد نشود و از پیچ خوردن یا خراش خوردن کابل جلوگیری کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید