مقالات

راهنمای خرید روتر باکیفیت

راهنمای خرید روتر باکیفیت

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، حتما می خواهید مودم روتر بخرید. بهتر است ابتدا با مشخصات مودم روتر باکیفیت آشنا شوید و سپس اقدام به خرید کنید. در حال حاضر روترهای بی سیم بسیاری در بازار موجود هستند. اما پیش از خرید یک روتر وای فای، باید ویژگی های یک روتر  ایده آل را بدانید. همین موضوع موجب می شود تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. قصد داریم تا در این مقاله، به نکات مهم خرید مودم روتر مناسب بپردازیم.

 

قبل از خرید یک روتر وای فای خوب چه نکاتی را باید بدانید؟

امروزه حتی یک روز را بدون اینترنت نمی توان تصور کرد. زیرا در هر محیطی اعم از خانه یا اداره، از روتر برای متصل کردن بی سیم دستگاه‌های هوشمند مانند رایانه، تلفن همراه و تبلت استفاده می شود. پس باید نکاتی را که قبل از خرید ضروری است، بدانیم. لیست زیر نکاتی را برای خرید یک روتر مناسب به شما نشان خواهد داد لطفا با دقت بخوانید.

 

نکات مهم قبل از خرید عبارتند از:

  • نام تجاری روترWiFi
  • باند فرکانس
  • استاندارد وای فای روتر
  • نسل روتر WiFi
  • امنیت احراز هویت روتر WiFi
  • ویژگی های روتر WiFi

نام تجاری روتر وای فای: قبل از خرید هر مودم روتر، حتما به برند آن توجه کنید. برندهای مختلفی در بازار وجود دارد. ولی همه این برندها محصولات باکیفیت ارائه نمی دهند. پس قبل از خرید، حتما از کیفیت محصولات آن برند اطمینان حاصل کنید. برخی از برندهای معروف روتر شامل Cisco، TP-Link، Netgear، Asus  و Linksys هستند.

 

امنیت : یکی از عوامل مهم در خرید روتر است. مطمئن شوید که روتر از ویژگی‌های امنیتی مانند رمزنگاری WPA2 یا WPA3، فایروال (firewall) و شناسایی و نفوذپذیری (intrusion detection) پشتیبانی می‌کند.

 

بررسی نظرات کاربران: قبل از خرید، بهتر است نظرات کاربران درباره روتر مورد نظرتان را بخوانید. این نظرات می‌توانند به شما در انتخاب روتر مناسب کمک کنند و از تجربه‌های دیگران بهره‌برداری کنید.

 

پورت‌ها و قابلیت‌های متنوع: بررسی کنید که روتر دارای تعداد کافی پورت اترنت (بیشتر از یک پورت) برای اتصال دستگاه‌های سیمی است. همچنین، بررسی کنید که آیا روتر از قابلیت‌های اضافی مانند پورت USB برای اشتراک گذاری داده‌ها یا پشتیبانی از VPN پشتیبانی می‌کند.

 

قیمت: قیمت روتر‌ها متفاوت است، بنابراین پیش از خرید، مقایسه قیمت و کیفیت را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که خرید روتر ارزان قیمت بدون کیفیت، انتظارات شما را برآورده نخواهد کرد. بررسی کنید که روتری که می‌خواهید خریداری کنید، در محدوده قیمت مناسبی قرار دارد و همچنین توانایی‌های مورد نیاز شما را داراست.

دیدگاهتان را بنویسید