مقالات

راهنمای نصب رادیو وایرلس

راهنمای نصب رادیو وایرلس

 

به عنوان متخصص شبکه، حتما اسم برند میکروتیک را شنیده اید. یکی از بهترین برند ها در زمینه تولید رادیو وایرلس ها و روترهای قوی می باشد. بسیاری از افراد موقع خرید این کالا، به نحوه تنظیم و راه اندازی آن فکر نمی کنند. همین موضوع سبب می شود تا هنگام استفاده از آن، دچار مشکلات زیادی شوند. راهنمای نصب رادیو وایرلس به شما کمک می کند تا موقع نصب، دچار سردرگمی نشوید.

 

آشنایی با پیش‌نیازهای راه اندازی وایرلس میکروتیک

بعضی از موارد را نباید هنگام نصب چک کرد. چون در آن شرایط شما رادیو را خریداری کردید و در صورت مناسب نبودن، فروشنده آن را از شما پس نخواهد گرفت. اولین مورد lEVEL رادیو است که باید حتما ۴ باشد. اگر سطح سه باشد، امکان نصب آن نیز وجود دارد اما نیازمند تجربه و ابزار خاص است و اشخاص عادی نمی توانند این کار را انجام دهند.حال که رادیو Level 4 را خریداری کردید، باید حالت آن را روی AP-BRIDBE  قرار دهید. در غیر این صورت، نمی توانید از دستگاه به راحتی استفاده کنید. به منظور انجام این کار، به بخش تنظیمات دستگاه رفته و به بخش WLAN1 را فعال کنید.

تیک این قسمت را بزنید. این کار کمک می کند بقیه مراحل نصب را به راحتی انجام دهید. بعد از فعال ‌سازیwlan1، یک بار رادیو را خاموش و روشن کرده و دوباره به همین بخش بروید. روی آن کلیک کنید و ادامه مراحل را تا انتها انجام دهید.

 

تنظیمات مخصوص بخش ارسال‌ کننده یا sender

برای این کار، بخش sender نیاز به تنظیم و تغییر دارد. همانگونه که در قسمت های قبلی به آن اشاره شد، برای انجام تنظیمات، وارد قسمت wlan1 شوید. وارد قسمت advance settings شوید. در این حالت گزینه های زیادی را می بینید. قبل از هر کاری،  mode دستگاه را روی حالت bridge قرار داده. وارد بخش شوید. دکمه ای به نام ۵ Ghz only N می بینید. آن را فعال کنید. این کار، باعث افزایش سرعت ارسال و دریافت داده ها می شود.

گزینه ی دیگری که باید آن را عوض کنید، channel width  نام دارد. آن را روی بیست مگاهرتز قرار دهید. در در پایین همین قسمت، قسمتی تحت عنوان  frequency می بینید. مقدار عددی آن، باید از ۵۷۰۰ بیشتر باشد.

تنظیم‌ کردن IP

هنگام راه اندازی رادیو وایرلس خود، (بعضی از مدل‌ها) حتما یک آی پی اختصاصی توسط خود کاربر باید به دستگاه داده شود. برای تنظیم این قسمت، به بخش ip  وارد شوید. مطابق با منویی که می بینید، گزینه addresses را انتخاب کنید. سپس آی پی مورد نظر را انتخاب کنید. بهتر است یک آی پی آدرس اختصاصی را در این بخش وارد کنید. آی پی آدرس رایج که اکثر افراد از آن استفاده می کنند، ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۰٫۱۰۱ می باشد. بعد از اینکه آی پی آدرس انتخابی خود را ست کردید، از شما درخواست می شود تا با همه تغییرات اعمال شده موافقت کنید. پس گزینه اوکی را فعال کنید. به این ترتیب همه موارد اعمال می شود.

نتیجه گیری

شرکت میکروتیک از جمله تولیدکنندگان برتر محصولات مربوط به شبکه‌های اینترنتی محسوب می‌شود. رادیو وایرلس این شرکت یکی از برترین محصولات مدنظر در این زمینه به شمار می‌آید که تنظیم آن دارای شرایط ویژه و مختص به خود است.

نصب و راه اندازی رادیو وایرلس میکروتیک باید حتماً با توجه‌ به مواردی که به آنها اشاره کردیم، پیش برود تا بتوانید نتیجه مناسبی را در پایان کار به دست بیاورید. در صورتی‌ که نیازمند کسب اطلاعات بیشتری‌ در این ‌رابطه هستید و یا پرسش خاصی درباره نصب چنین محصولاتی دارید، تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید